Invited groups |
2018DePauw Indoor Classic 2018 Results - DePauw Indoor Classic
Published by
Licensed to DePauw University HY-TEK's Meet Manager
2018 DePauw Indoor Classic - 2/17/2018
Hollensteiner Track/DePauw U./Greencastle,IN
Results
Men 60 Meter Dash
===================================================================
Track: T 6.86 2/20/2016 Leslie Romer, Taylor
Meet: M 6.86 2/20/2016 Leslie Romer, Taylor
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Isaac Avant SO Wabash 7.18q 3
2 Frankie Steward FR Thomas More 7.19q 3
3 Brandon Johnson SO Wittenberg 7.22q 1
4 Jacob Avenaim FR DePauw 7.24q 2
5 Andrew Pierce FR Southern Ind 7.26q 2
6 Rhoman James JR Centre 7.27q 1
7 Chase Wright JR DePauw 7.28q 2
8 Tyler Branton SO Wittenberg 7.29q 3
9 Keyton Ashcraft SO Indianapolis 7.31 1
10 Brady Gossett JR Wabash 7.31 1
11 Jeremy Ordas SR Indianapolis 7.32 4
12 Thomas Jordan FR Centre 7.32 1
13 Matt Entsminger JR Wittenberg 7.33 4
14 Kimani Mason FR Southern Ind 7.39 2
15 Jordan Booker SO DePauw 7.43 1
16 Lee Lieser JR Illinois Wes 7.47 1
17 Brian Parks FR Wabash 7.49 3
18 Ballard Suiter SO Wabash 7.53 2
19 Montez Taylor FR Thomas More 7.53 3
20 Hunter Baehl SO Wabash 7.55 3
21 Dylan Ruskin FR Illinois Wes 7.62 1
22 Angus Edmundson FR Wabash 7.63 4
23 Demarco Henry JR DePauw 7.63 2
24 Tomas Pyle SR Wittenberg 7.65 2
25 Quartey Kirk FR Southern Ind 7.66 4
26 Malachi Beerram FR Centre 7.77 4
27 Ian Graves JR Southern Ind 7.89 4
28 Carter Broome SO Centre 8.07 3
29 Alijah Fisher FR Wittenberg 8.08 2
Men 60 Meter Dash
=======================================================================
Track: T 6.86 2/20/2016 Leslie Romer, Taylor
Meet: M 6.86 2/20/2016 Leslie Romer, Taylor
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Isaac Avant SO Wabash 7.13 10
2 Andrew Pierce FR Southern Ind 7.15 8
3 Frankie Steward FR Thomas More 7.18 6
4 Brandon Johnson SO Wittenberg 7.21 5
5 Rhoman James JR Centre 7.22 4
6 Jacob Avenaim FR DePauw 7.23 3
7 Chase Wright JR DePauw 7.25 2
Preliminaries
8 Tyler Branton SO Wittenberg
9 Keyton Ashcraft SO Indianapolis
10 Brady Gossett JR Wabash
11 Jeremy Ordas SR Indianapolis
12 Thomas Jordan FR Centre
13 Matt Entsminger JR Wittenberg
14 Kimani Mason FR Southern Ind
15 Jordan Booker SO DePauw
16 Lee Lieser JR Illinois Wes
17 Brian Parks FR Wabash
18 Ballard Suiter SO Wabash
19 Montez Taylor FR Thomas More
20 Hunter Baehl SO Wabash
21 Dylan Ruskin FR Illinois Wes
22 Angus Edmundson FR Wabash
23 Demarco Henry JR DePauw
24 Tomas Pyle SR Wittenberg
25 Quartey Kirk FR Southern Ind
26 Malachi Beerram FR Centre
27 Ian Graves JR Southern Ind
28 Carter Broome SO Centre
29 Alijah Fisher FR Wittenberg
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
Track: T 22.01 2/20/2016 Leslie Romer, Taylor
Meet: M 22.01 2/20/2016 Leslie Romer, Taylor
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Luke Patty SO DePauw 23.13 1 10
2 Chase Wright JR DePauw 23.14 1 8
3 Parker Redelman SR Wabash 23.22 1 6
4 Jordan Booker SO DePauw 23.34 2 5
5 Aaron Gilcrease JR Bellarmine 23.44 1 4
6 Satchel Oskins FR DePauw 23.46 3 3
7 Brandon Johnson SO Wittenberg 23.55 2 2
8 Ryan Hale JR Wittenberg 23.71 2 1
9 Isaac Avant SO Wabash 23.80 7
10 Lee Lieser JR Illinois Wes 23.81 3
11 Andrew Pierce FR Southern Ind 23.82 2
12 Rhoman James JR Centre 23.84 2
13 Matt Entsminger JR Wittenberg 23.92 1
14 Montez Taylor FR Thomas More 24.14 5
15 Jarrod Stiver FR DePauw 24.17 4
16 Austyn Albanese FR Wittenberg 24.17 3
17 Jacob Avenaim FR DePauw 24.29 3
18 Shawndale Mincy FR Thomas More 24.50 7
19 Maurice Graham FR Wittenberg 24.54 5
20 Kimani Mason FR Southern Ind 24.66 4
21 Brennan Riley FR Wabash 24.69 4
22 Jalen Fielder FR Wabash 24.81 5
23 Benjamin Higgins FR DePauw 25.39 4
24 Andrew James SO Thomas More 25.46 6
25 Ryan Jackson, Jr. JR Thomas More 25.47 6
26 Johnny Dotlich SR Wabash 25.48 3
27 Patrick Gago FR Centre 25.49 5
28 Mekhail Shockley FR Wittenberg 25.80 5
29 Malachi Beerram FR Centre 25.82 7
30 Quartey Kirk FR Southern Ind 26.14 7
31 Alijah Fisher FR Wittenberg 26.65 6
32 Albrecht Jackson FR Wabash 26.70 7
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
Track: T 46.96 3/15/2003 Andrew Rock, Wisconsin-La Crosse
Meet: M 49.64 2/16/2008 Matt Harden, Illinois Wesleya
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 CJ Canada SO Bellarmine 51.70 1 10
2 Jordan Booker SO DePauw 51.83 1 8
3 Tyler Ramsey FR Wabash 52.77 1 6
4 Tristan Fox SR Illinois Wes 53.09 2 5
5 Corey Young SO Thomas More 53.10 1 4
6 Shawndale Mincy FR Thomas More 53.53 4 3
7 Anthony McGinnis FR Wabash 53.75 2 2
8 Mason Isgrig SO Centre 53.77 2 1
9 Marcus O'Neal SO Wittenberg 53.81 2
10 TJ Moore SO Thomas More 53.88 4
11 Austyn Albanese FR Wittenberg 54.07 1
12 David Horn SO Illinois Wes 54.26 2
13 Christopher Barker SO Wabash 54.27 2
14 Maurice Graham FR Wittenberg 54.32 3
15 Kyle Farnbauch JR Wittenberg 54.35 3
16 Jake Pfaller FR Centre 54.45 3
17 Connor Mccanless SO Indianapolis 54.74 3
18 Thomas Burkey SO Centre 55.07 3
19 Benjamin Higgins FR DePauw 55.73 3
20 Zach Hans SR Thomas More 55.76 4
21 Malachi Beerram FR Centre 55.93 4
22 Mekhail Shockley FR Wittenberg 57.32 4
Men 600 Meter Run
=======================================================================
Track: T 1:20.96 3/1/2003 John Wachtmann, Taylor
Meet: M 1:22.46 2/17/2007 Lemuel Holifield, Cumberlands
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kenneth Mayes JR Wittenberg 1:24.82 10
2 Tyler Gittins SR Wittenberg 1:29.42 8
3 Rogeno Malone SO Wabash 1:30.83 6
Men 800 Meter Run
==========================================================================
Track: T 1:51.07 3/1/2009 Kris Gauson, Butler
Meet: M 1:51.94 2/18/2012 Jake Waterman, Wabash
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Javan Winders FR Southern Ind 1:55.45 1 10
2 Darius Payne JR Southern Ind 1:55.94 1 8
3 Hayden Baehl SR Wabash 1:57.24 1 6
4 Madison King FR Southern Ind 2:00.35 1 5
5 Christopher Loos JR Thomas More 2:00.67 2 4
6 Corbin Kaiser FR Wabash 2:01.82 2 3
7 Austin Jones JR Southern Ind 2:01.89 1 2
8 Brian Anderson SO Bellarmine 2:02.43 2 1
9 Pierce Sheehan SR DePauw 2:04.30 2
10 Joe Deiser FR Wabash 2:04.61 2
11 Arie Macias FR Southern Ind 2:05.41 1
12 Luke Doughty SR Wabash 2:06.52 1
13 Ronny Smith JR Thomas More 2:07.81 3
14 Jonah Jerabek FR DePauw 2:08.57 3
15 Spencer Golde SO DePauw 2:08.66 2
16 Brandon West SR Thomas More 2:11.01 3
17 Josse Smith SR DePauw 2:12.38 2
18 Chris Lawson SR Thomas More 2:17.54 3
19 Robbie Wunderlich SR Wabash 2:19.17 3
Men 1000 Meter Run
=======================================================================
Track: T 2:27.96 2/27/2005 Andrew Sherman, Butler
Meet: M 2:31.18 2/18/2006 Joel Sanders, Huntington Colle
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lucas Coleman FR DePauw 3:03.84 10
Men 1 Mile Run
==========================================================================
Track: T 4:08.22 3/1/2009 Stephen Lesgo, Butler
Meet: M 4:15.80 2/20/2016 Chase Broughton, Southern Ind
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 James Cecil SR Southern Ind 4:24.91 1 10
2 Taylor Kleyn JR Indianapolis 4:25.66 1 8
3 Aaron Tincher SR Wabash 4:29.28 1 6
4 Jeremy Glickman SO Illinois Wes 4:29.67 1 5
5 Kieffer Vittetow FR Indianapolis 4:30.51 1 4
6 Michael Campbell JR Thomas More 4:30.61 2 3
7 Nolan Tweedy SR Illinois Wes 4:30.74 1 2
8 Nathan Wilkey SR Bellarmine 4:33.18 1 1
9 Ross Klocke JR Thomas More 4:34.39 2
10 Casey Wendorff SR Indianapolis 4:36.55 1
11 Danny Rockley FR Indianapolis 4:36.58 1
12 Kyle Gross FR Indianapolis 4:37.19 2
13 Oscar Ramirez SO Thomas More 4:37.41 2
14 Adam Russell FR Indianapolis 4:39.47 1
15 Kelly Hoffmann JR Illinois Wes 4:40.00 2
16 Pierce Sheehan SR DePauw 4:42.68 1
17 Evan Miller SO Centre 4:46.75 2
18 Trace Perez SO Indianapolis 4:49.22 2
19 Eric La Luz FR DePauw 4:51.04 2
20 Carter Whalen JR Bellarmine 4:51.61 2
21 Dylan Brown SO Indianapolis 4:52.80 2
22 Matthew Ajamie SO Indianapolis 4:57.27 3
23 Andrew Carr SR Indianapolis 4:58.00 2
24 Noah Boyce SO DePauw 4:58.51 3
25 Eric Johnson SR Indianapolis 4:58.95 2
26 Luke Glenn FR Thomas More 5:03.38 3
27 Spencer Shank SO Wabash 5:05.35 3
28 Alex Pruitt FR Indianapolis 5:07.40 3
29 Hunter Slater SO Indianapolis 5:11.17 3
30 Kyle Zelt SO Indianapolis 5:13.40 3
31 Noah Gillis FR Centre 5:14.66 3
32 Tyler Cook FR Indianapolis 5:15.16 3
33 Frank Metzmeier FR Wittenberg 5:15.89 3
34 Josiah Barriteau-Zapata FR Indianapolis 5:21.17 3
35 Nolan Snyder JR Southern Ind 5:30.49 3
Men 3000 Meter Run
==========================================================================
Track: T 8:17.62 3/1/2009 Joe MacDonald, Butler
Meet: M 8:31.23 2/19/2005 Joe Eby, Unattached
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Polo Burguete SR DePauw 8:40.53 1 10
2 Chris Striegel SO Bellarmine 8:42.62 1 8
3 Cole Martin SO DePauw 8:43.03 1 6
4 Zach Batt JR DePauw 8:46.28 1 5
5 Paul Christian JR DePauw 8:47.31 1 4
6 Sam Henthorn SO Wabash 8:51.14 1 3
7 Colin Rinne SR Wabash 8:52.96 1 2
8 Jonah Woods SR Wabash 8:53.30 1 1
9 Nick Meszaros SR DePauw 8:59.68 1
10 Bryon Berg FR Southern Ind 9:07.24 2
11 Spencer Miller JR DePauw 9:08.04 2
12 Kyle Munz SO DePauw 9:08.47 1
13 John Kirts SO Wabash 9:10.85 1
14 Drew Lukens SO Wabash 9:15.73 1
15 Ronan Dorsey SR Illinois Wes 9:17.18 2
16 Zack Titus FR Wabash 9:22.74 2
17 Eli Hill JR Southern Ind 9:23.96 2
18 Andrew Edwards FR Centre 9:24.63 2
19 Matt Wagner FR Illinois Wes 9:25.17 2
20 Alex Emery FR Centre 9:44.37 2
21 Steve Reidell SO Wabash 9:45.61 2
22 Brayden Little JR Southern Ind 10:05.92 2
23 Joe Garcia FR Wabash 10:11.16 2
24 Joseph Ray JR Bellarmine 10:14.69 2
25 Keegan Kirkwood FR Wabash 10:19.85 2
Men 5000 Meter Run
=======================================================================
Track: T 14:24.21 2/28/2009 Kiplingat Tisia, Youngstown State
Meet: M 14:36.29 2/22/2003 Graham Wellman, DePauw
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Grady Wilkinson FR Southern Ind 15:39.70 10
2 Wyat Harmon FR Southern Ind 16:03.70 8
3 Gavin Prior FR Southern Ind 16:18.40 6
4 Darin Lawrence JR Southern Ind 16:23.36 5
5 Jon Butterbrodt SO Southern Ind 16:24.40
6 Samuel Meyer FR DePauw 16:25.94 4
7 Matthew Scales FR Southern Ind 16:40.13
8 Aaron Worley FR DePauw 16:48.96 3
9 Evan Schreiber JR Wittenberg 17:25.84 2
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
Track: T 8.07 3/6/2015 Ronnie Posthauer, Wabash
Meet: M 8.14 2/18/2012 Seth Sigler, Bellarmine
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 RaShawn Jones SO Wabash 8.50q 3
2 Tyler Gittins SR Wittenberg 8.50q 2
3 Dallas Ford SO Indianapolis 8.55q 3
4 Satchel Burton SO Wabash 8.62q 3
5 Kyle Farnbauch JR Wittenberg 8.69q 2
6 Josh Wiggins FR Wabash 8.74q 1
7 Samuel Bokodi JR Indianapolis 8.78q 1
8 Cameron Engelhardt JR Indianapolis 8.86q 2
9 Zach Hans SR Thomas More 8.88 2
10 Patrick Gago FR Centre 8.97 1
11 Marcus O'Neal SO Wittenberg 8.99 3
12 Antonio Feula SO Illinois Wes 9.01 2
13 Angus Edmundson FR Wabash 9.08 1
14 Thomas Jordan FR Centre 9.09 2
15 Ben Stone SO Bellarmine 9.17 1
16 Ryan Jackson, Jr. JR Thomas More 9.28 3
17 Satchel Oskins FR DePauw 9.35 1
18 Andrew James SO Thomas More 9.41 2
19 Jake Pfaller FR Centre 9.46 3
20 Calvin Sander JR Southern Ind 9.47 1
20 Thomas Burkey SO Centre 9.47 3
22 Johnny Dotlich SR Wabash 9.84 1
Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
Track: T 8.07 3/6/2015 Ronnie Posthauer, Wabash
Meet: M 8.14 2/18/2012 Seth Sigler, Bellarmine
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 RaShawn Jones SO Wabash 8.37 10
2 Tyler Gittins SR Wittenberg 8.43 8
3 Dallas Ford SO Indianapolis 8.43 6
4 Samuel Bokodi JR Indianapolis 8.58 5
5 Kyle Farnbauch JR Wittenberg 8.66 4
6 Satchel Burton SO Wabash 8.73 3
7 Cameron Engelhardt JR Indianapolis 8.93 2
8 Josh Wiggins FR Wabash 9.24 1
Preliminaries
9 Zach Hans SR Thomas More
10 Patrick Gago FR Centre
11 Marcus O'Neal SO Wittenberg
12 Antonio Feula SO Illinois Wes
13 Angus Edmundson FR Wabash
14 Thomas Jordan FR Centre
15 Ben Stone SO Bellarmine
16 Ryan Jackson, Jr. JR Thomas More
17 Satchel Oskins FR DePauw
18 Andrew James SO Thomas More
19 Jake Pfaller FR Centre
20 Calvin Sander JR Southern Ind
20 Thomas Burkey SO Centre
22 Johnny Dotlich SR Wabash
Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
Track: T 3:13.68 3/15/2003 Wisconsin-La Crosse, Wisconsin-La Crosse
Rock, Wittleder, Smith, Toshner
Meet: M 3:20.97 2/16/2013 Bellarmine, Bellarmine
J Findlater, N McKinney, D Williams, S Klosterman
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Bellarmine 'A' 3:28.86 10
2 Wabash 'A' 3:30.65 8
3 Illinois Wesleyan 'A' 3:35.74 6
4 Illinois Wesleyan 'B' 3:41.11
5 DePauw 'A' 3:55.67 5
Men Distance Medley
=======================================================================
Track: T 9:53.82 2/28/2009 Butler, Butler
MacDonald, Kos, Lisgo, Baker
Meet: M 10:18.60 2/16/2008 Alabama-Huntsville, Alabama-Huntsvil
W Rodgers, C Sunday, J Moshier, N Milles
School Finals Points
=======================================================================
1 Thomas More 'A' 11:56.98 10
Men High Jump
=================================================================================
Track: T 2.26m 2/10/2007 Adam Shunk, Nike
Meet: M 2.11m 2/18/2012 Andrew Cole, Alabama-Hunt
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Laurence Henderson SO Illinois Wes 2.00m 6-06.75 10
1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.08
P P P P P XO XO XXX
2 Guy Williams FR Bellarmine 1.95m 6-04.75 8
1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P XO XXO O XXX
3 P.J. Schafer SR Wabash 1.85m 6-00.75 6
1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
P P P O XXX
4 Jake Mahaffey FR Illinois Wes 1.85m 6-00.75 5
1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
P XXO O XXO XXX
5 Logan Winkler JR Thomas More 1.80m 5-10.75 3.50
1.70 1.75 1.80 1.85
O O O XXX
5 Thomas Burkey SO Centre 1.80m 5-10.75 3.50
1.70 1.75 1.80 1.85
P P O XXX
7 Patrick Gago FR Centre 1.80m 5-10.75 2
1.70 1.75 1.80 1.85
P XP O XXX
8 Tayvone Morton JR Wittenberg 1.80m 5-10.75 1
1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
O O XXO XXP XXX
9 Ben Stone SO Bellarmine 1.70m 5-07.00
1.70 1.75
XXO XXX
-- Zachary Guyer FR Wittenberg NH
1.70
XXX
-- Zack Osburg SO Thomas More NH
1.70
XXX
-- Calvin Sander JR Southern Ind NH
1.70
XXX
-- P.J. Mays SO Wabash NH
1.70 1.75
P XXX
Men Pole Vault
=================================================================================
Track: T 5.68m 2/22/2003 Jeremy Scott, Allegheny
Meet: M 5.68m 2/22/2003 Jeremy Scott, Allegheny
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Ethan Kett SO Illinois Wes 4.25m 13-11.25 10
3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25 4.40
P P P P P XO XO XXX
2 Tyler Nemeth JR DePauw 3.95m 12-11.50 8
3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10
P P P O XXO XXX
3 Ryan Everidge SO Thomas More 3.80m 12-05.50 6
3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P XO O XXO XXX
4 Brandon Steele FR Wabash 3.50m 11-05.75 5
3.35 3.50 3.65
XO O XXX
-- Ballard Suiter SO Wabash NH
3.35
XXX
-- Sean O'Carroll SR Illinois Wes NH
3.35 3.50 3.65 3.80 3.95
P P P P XXX
-- Ben Stone SO Bellarmine NH
3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 4.10 4.25
P P P P P P XXX
-- Calvin Sander JR Southern Ind NH
3.35
XXX
Men Long Jump
=================================================================================
Track: T 7.35m 2/14/2009 Eric Tisdol, Cumberlands
Meet: M 7.06m 2/22/2014 Carmetrick Ross, Lindsey Wils
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Jake Stewart SO Illinois Wes 6.38m 20-11.25 10
6.31m 6.09m 6.38m 6.30m 6.26m FOUL
2 Logan Winkler JR Thomas More 6.27m 20-07.00 8
5.88m 5.91m FOUL FOUL 5.83m 6.27m
3 Thomas Jordan FR Centre 6.25m 20-06.25 6
6.02m FOUL 6.25m 5.93m 6.13m 6.01m
4 Alexie Robles JR Bellarmine 6.20m 20-04.25 5
FOUL 6.05m 6.07m 5.96m 5.74m 6.20m
5 Zachary Guyer FR Wittenberg 6.12m 20-01.00 4
FOUL FOUL 6.12m FOUL 5.97m 5.81m
6 Jarrod Stiver FR DePauw 6.10m 20-00.25 3
FOUL 6.10m 5.81m FOUL FOUL FOUL
7 Bryan Worby JR Illinois Wes 6.08m 19-11.50 2
5.97m 5.88m 6.05m 6.08m 5.97m FOUL
8 P.J. Schafer SR Wabash 5.96m 19-06.75 1
5.57m 5.96m 5.76m 5.58m 5.96m 5.85m
9 Angus Edmundson FR Wabash 5.94m 19-06.00
4.42m 5.79m 5.94m FOUL FOUL FOUL
10 Jared Strehl SO Wabash 5.89m 19-04.00
FOUL 5.89m FOUL
11 Frankie Steward FR Thomas More 5.85m 19-02.50
5.62m 5.63m 5.85m
12 Skylar Sigman SR Indianapolis 5.58m 18-03.75
FOUL 5.58m 5.53m
13 Hunter Baehl SO Wabash 5.49m 18-00.25
FOUL FOUL 5.49m
13 Zack Osburg SO Thomas More 5.49m 18-00.25
5.46m 5.26m 5.49m
15 Ballard Suiter SO Wabash 5.39m 17-08.25
5.05m 5.09m 5.39m
16 Ryan Everidge SO Thomas More 5.03m 16-06.00
4.63m 5.03m 4.83m
Men Triple Jump
=================================================================================
Track: T 15.40m 2/24/2002 Ken Hunt, Wisconsin-Milwaukee
Meet: M 15.10m 2/19/2011 Chrys Jones, Centre
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Alexie Robles JR Bellarmine 12.84m 42-01.50 10
FOUL 12.83m 12.51m 12.84m FOUL FOUL
2 Logan Winkler JR Thomas More 12.60m 41-04.25 8
FOUL 11.89m 11.60m 12.60m 12.31m FOUL
3 Chandler Martin FR Indianapolis 12.26m 40-02.75 6
12.02m 12.24m 12.11m 12.26m 11.78m FOUL
4 Jared Strehl SO Wabash 11.82m 38-09.50 5
FOUL 11.01m FOUL 11.82m 11.63m 11.71m
5 Patrick Gago FR Centre 11.53m 37-10.00 4
10.97m 11.08m 11.53m FOUL FOUL FOUL
6 Tomas Pyle SR Wittenberg 11.05m 36-03.00 3
10.59m 10.75m 11.05m FOUL 9.98m 10.39m
7 P.J. Mays SO Wabash 10.73m 35-02.50 2
10.65m 10.73m 10.63m FOUL FOUL FOUL
Men Shot Put
=================================================================================
Track: T 19.69m 2/17/2001 Simon Ercegovac, Taylor
Meet: M 17.17m 2/18/2012 Kaleb Thompson, St. Joseph's
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 D'Anthony Dorsey JR Wittenberg 13.86m 45-05.75 10
13.83m 13.56m 13.86m 13.64m 12.49m FOUL
2 Jonathan Seay SO Wittenberg 13.54m 44-05.25 8
13.23m 13.19m 13.07m 13.19m 13.54m 13.26m
3 Gaven Hill SO Wabash 13.49m 44-03.25 6
FOUL 12.95m FOUL 13.49m FOUL 12.69m
4 Colin Orchard SO Illinois Wes 13.30m 43-07.75 5
12.71m 12.68m 13.30m 12.70m 12.54m FOUL
5 Todd Lewis JR Thomas More 12.74m 41-09.75 4
11.67m 12.31m 12.43m 12.74m FOUL 12.34m
6 Hunter Gann JR Centre 12.50m 41-00.25 3
12.20m FOUL FOUL FOUL 12.34m 12.50m
7 Allen Richardson FR Centre 12.42m 40-09.00 2
11.73m 12.06m 11.82m 11.25m 11.52m 12.42m
8 Brandon Peck FR Wabash 12.39m 40-07.75 1
12.34m FOUL 12.22m FOUL FOUL 12.39m
9 Nathanael Baker SR DePauw 12.12m 39-09.25
11.41m 11.98m 11.67m 11.65m 11.87m 12.12m
10 Jacob Steinmetz SO Thomas More 11.95m 39-02.50
11.60m 11.95m 11.86m
11 Daniel Howe FR Wabash 11.71m 38-05.00
10.96m 11.71m FOUL
12 Braden Tabor FR Centre 11.43m 37-06.00
10.58m 10.37m 11.43m
13 Pete Trotter FR Wabash 11.32m 37-01.75
FOUL 11.32m 10.77m
14 Jeff Cassidy SR Spalding 11.31m 37-01.25
11.31m FOUL FOUL
15 Russell Berning JR Wabash 11.17m 36-07.75
FOUL 11.17m FOUL
16 Kordell Prescott SO Wabash 10.90m 35-09.25
10.40m 10.78m 10.90m
17 Cameron Mitchell JR Spalding 10.34m 33-11.25
FOUL FOUL 10.34m
18 Carter Broome SO Centre 10.28m 33-08.75
10.28m 9.71m 9.58m
19 Jesse Vaughn SO Centre 9.82m 32-02.75
9.23m 9.61m 9.82m
20 Clayton Huber FR Wabash 9.40m 30-10.25
8.58m 9.00m 9.40m
21 Clay Waidelich SO Wittenberg 9.05m 29-08.25
8.69m 9.05m 8.91m
22 Simon Brumfield FR Wabash 8.48m 27-10.00
8.48m 8.40m FOUL
-- Demarco Henry JR DePauw FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Zach Anderson SO Illinois Wes FOUL
FOUL FOUL FOUL
Men Weight Throw
=================================================================================
Track: T 21.03m 2/10/2007 Arthur Turland, Louisville
Meet: M 18.70m 2/24/2001 Hank Benedict, Wilmington
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Zach Anderson SO Illinois Wes 16.86m 55-03.75 10
16.86m 16.84m FOUL FOUL FOUL FOUL
2 Dillon Pruett SR Bellarmine 16.73m 54-10.75 8
15.88m 16.07m FOUL 16.10m 16.41m 16.73m
3 D'Anthony Dorsey JR Wittenberg 15.01m 49-03.00 6
14.64m FOUL 15.01m FOUL FOUL FOUL
4 Curtis Quimby JR Wittenberg 14.28m 46-10.25 5
FOUL FOUL 13.42m 13.66m FOUL 14.28m
5 Andrew Saunders SR DePauw 14.19m 46-06.75 4
FOUL 13.94m 13.21m 14.19m 13.73m 13.94m
6 Nathanael Baker SR DePauw 14.12m 46-04.00 3
13.62m FOUL 13.93m 14.00m 14.12m 13.35m
7 Jake Williiams JR Illinois Wes 14.12m 46-04.00 2
FOUL FOUL 13.89m FOUL FOUL 14.12m
8 Noah Hadfield JR Spalding 13.44m 44-01.25 1
13.44m 13.37m 13.36m FOUL FOUL 13.25m
9 Colin Orchard SO Illinois Wes 13.37m 43-10.50
12.34m 13.37m FOUL FOUL FOUL FOUL
10 Jacob Steinmetz SO Thomas More 13.21m 43-04.25
12.86m 13.21m FOUL
11 Gaven Hill SO Wabash 13.21m 43-04.25
11.92m 13.21m 12.50m
12 Jonathan Seay SO Wittenberg 13.06m 42-10.25
13.06m 12.62m 11.94m
13 Lucas Taylor SO DePauw 13.01m 42-08.25
10.38m 12.73m 13.01m
14 Cameron Mitchell JR Spalding 12.63m 41-05.25
11.50m 12.63m 11.75m
15 Kordell Prescott SO Wabash 12.62m 41-05.00
12.62m 12.40m FOUL
16 Hunter Gann JR Centre 12.52m 41-01.00
FOUL 12.52m FOUL
17 Daniel Howe FR Wabash 12.29m 40-04.00
FOUL 12.29m 11.91m
18 Jesse Vaughn SO Centre 11.77m 38-07.50
10.52m 11.58m 11.77m
19 Brandon Peck FR Wabash 11.66m 38-03.25
FOUL 10.54m 11.66m
20 Mason Gaskins FR Wabash 11.05m 36-03.00
11.05m FOUL 10.72m
21 Jeff Cassidy SR Spalding 10.94m 35-10.75
10.28m FOUL 10.94m
22 Clay Waidelich SO Wittenberg 9.52m 31-03.00
9.11m FOUL 9.52m
23 Simon Brumfield FR Wabash 9.00m 29-06.50
8.18m 9.00m 8.28m
24 Todd Lewis JR Thomas More 8.98m 29-05.50
8.98m FOUL FOUL
25 Braden Tabor FR Centre 8.46m 27-09.25
7.51m FOUL 8.46m
26 Allen Richardson FR Centre 8.21m 26-11.25
8.21m FOUL 7.91m
27 Carter Broome SO Centre 8.18m 26-10.00
8.01m FOUL 8.18m
-- Pete Trotter FR Wabash FOUL
FOUL FOUL FOUL
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) DePauw 104 2) Wabash 99
3) Wittenberg 77 4) Southern Indiana 72
4) Illinois Wesleyan 72 6) Bellarmine 65
7) Thomas More 59.50 8) Indianapolis 31
9) Centre 25.50 10) Spalding 1
Women 60 Meter Dash
===================================================================
Track: T 7.69 3/1/2009 Kelsey Conrad, Wisconsin-Milwaukee
Meet: M 7.77 2/18/2012 Katelin Barber, Alabama-Huntsville
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Amelia Glueck SR Illinois Wes 8.06q 2
2 Jill Runyon SO Illinois Wes 8.11q 2
3 Rebecca Anderson JR Illinois Wes 8.15q 1
4 Tyra Barnes SO Wittenberg 8.17q 2
5 Nia Lee FR Illinois Wes 8.36q 1
6 Tiarra Avant JR Wittenberg 8.54q 2
7 Leah Hilley JR Wittenberg 8.61q 2
8 Claire Ansman FR Centre 8.66q 2
9 Mackenzie Hester SR Thomas More 8.69 1
10 Ralen Campbell FR Southern Ind 8.81 2
11 Jennifer Swecker SO Thomas More 8.83 1
12 Taylor Myers FR DePauw 8.96 1
Women 60 Meter Dash
=======================================================================
Track: T 7.69 3/1/2009 Kelsey Conrad, Wisconsin-Milwaukee
Meet: M 7.77 2/18/2012 Katelin Barber, Alabama-Huntsville
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Jill Runyon SO Illinois Wes 8.03 10
2 Rebecca Anderson JR Illinois Wes 8.07 8
3 Tyra Barnes SO Wittenberg 8.20 6
4 Nia Lee FR Illinois Wes 8.22 5
5 Leah Hilley JR Wittenberg 8.58 4
6 Tiarra Avant JR Wittenberg 8.61 3
7 Claire Ansman FR Centre 8.68 2
Preliminaries
1 Amelia Glueck SR Illinois Wes
9 Mackenzie Hester SR Thomas More
10 Ralen Campbell FR Southern Ind
11 Jennifer Swecker SO Thomas More
12 Taylor Myers FR DePauw
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
Track: T 24.70 3/1/2009 Kelsey Conrad, Wisconsin-Milwaukee
Meet: M 25.37 2/16/2013 Meghan Jones, Bellarmine
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Tyra Barnes SO Wittenberg 26.67 1 10
2 Rebecca Anderson JR Illinois Wes 26.70 1 8
3 Jill Runyon SO Illinois Wes 26.82 1 6
4 Davida Boron SO Illinois Wes 28.08 2 5
5 Tiarra Avant JR Wittenberg 28.34 2 4
6 Marteana Newton FR Wittenberg 28.53 1 3
7 Mackenzie Hester SR Thomas More 28.57 3 2
8 Claire Ansman FR Centre 28.63 3 1
9 Leah Hilley JR Wittenberg 29.00 2
10 Ellie Reece FR DePauw 29.55 3
11 Erin Cunningham SO Centre 29.62 4
12 Jennifer Swecker SO Thomas More 30.07 3
13 Samantha Clark SO Thomas More 30.55 4
14 Lydia Myers SR Centre 30.61 4
15 Nia Gilbert FR Wittenberg 30.62 4
16 Emily Schabes SO DePauw 30.84 3
17 Naomi Ferrell FR Centre 31.98 4
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
Track: T 55.47 3/15/2003 Amber James, Wheaton (Mass.)
Meet: M 55.88 2/20/2016 Meghan Jones, Bellarmine
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Christina Cook SR Thomas More 58.54 1 10
2 Marteana Newton FR Wittenberg 1:01.65 1 8
3 Kelsey Wyman FR Illinois Wes 1:04.42 1 6
4 Dakota Gates FR Southern Ind 1:04.77 1 5
5 Samantha Mitchell JR Wittenberg 1:04.93 2 4
6 Jessi Urichich FR Thomas More 1:04.93 3 3
7 Maggie Harris SO Thomas More 1:06.00 3 2
8 Lydia Myers SR Centre 1:06.43 2 1
9 Ellie Reece FR DePauw 1:07.22 2
10 Naomi Ferrell FR Centre 1:08.55 2
11 Emily Schabes SO DePauw 1:08.59 2
12 Davida Boron SO Illinois Wes 1:08.79 1
Women 600 Meter Run
=======================================================================
Track: T 1:35.38 2/11/2006 Denele DeVerteuil, Missouri Baptist
Meet: M 1:38.06 2/17/2007 Stellah Sang, Lindsey Wilson
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Alexis Gray SO Wittenberg 1:41.37 10
2 Anna Lebold FR Wittenberg 1:44.92 8
3 Camille Mangold SO Centre 1:48.73 6
4 Cymone Horton FR Wittenberg 1:54.85 5
Women 800 Meter Run
==========================================================================
Track: T 2:09.24 3/13/2010 Emily Schudrowitz, St. Norbert
Meet: M 2:12.91 2/22/2014 Monique Thompson, Lincoln (Mo.
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Kate Henrickson JR Southern Ind 2:24.51 1 10
2 Sofia Carias SO Bellarmine 2:27.18 1 8
3 Sam Zuber SR Bellarmine 2:28.45 1 6
4 Amanda Moore FR Southern Ind 2:31.12 1 5
5 Madison Malloy FR Centre 2:32.41 1 4
6 Sarah Hamilton JR Southern Ind 2:33.41 1 3
7 Allison Rollins JR Southern Ind 2:33.78 1 2
8 Rachel Higson SR DePauw 2:37.72 2 1
9 Kelsey Etherton SR Thomas More 2:37.91 1
10 Emma Stowe FR Centre 2:48.61 2
11 Mackenzie Jones SR DePauw 2:50.95 2
Women 1000 Meter Run
=======================================================================
Track: T 2:50.92 2/9/2008 Bethany Carr, Olivet Nazarene
Meet: M 2:58.30 2/20/2016 Danielle Hoop, Cumberlands
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Alison Anderson FR Centre 3:07.72 10
2 Pia Ocvirk FR DePauw 3:28.08 8
Women 1 Mile Run
=======================================================================
Track: T 4:50.20 3/13/2010 Marie Borner, Bethel (Minn.)
Meet: M 4:59.75 2/22/2014 Twishana Williams, Lincoln (Mo.
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Allison Rollins JR Southern Ind 5:18.80 10
2 Alyssa Pridemore SR Illinois Wes 5:22.78 8
3 Jennifer Comastri FR Southern Ind 5:24.26 6
4 Micalah Booher JR Southern Ind 5:31.40 5
5 Lauren Hayden SR Bellarmine 5:32.69 4
6 Sarah Hamilton JR Southern Ind 5:37.59 3
7 Sarah Burch JR Indianapolis 5:38.73 2
8 Cecelia Galvan SO Illinois Wes 5:39.95 1
9 Natalie Kleier SO Thomas More 5:40.34
10 Taylor Webb SR Bellarmine 5:56.76
11 Michaela Harrison JR Indianapolis 5:57.50
12 Michaela Drake SR Illinois Wes 5:59.17
13 Emma Stowe FR Centre 5:59.71
14 Taylor Bohlman SO Indianapolis 6:09.04
15 Callie Tonnis JR Indianapolis 6:16.75
16 Michelle Neiser JR Thomas More 6:44.81
17 Dominique Webber SO Thomas More 7:24.69
Women 3000 Meter Run
=======================================================================
Track: T 9:44.72 3/1/2009 Laura Rolf, Valparaiso
Meet: M 10:08.62 2/22/2014 Twishana Williams, Lincoln (Mo.
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Emily Roberts JR Southern Ind 10:48.78 10
2 Jillian Cole JR Illinois Wes 10:50.75 8
3 Monica Mocogni SR Illinois Wes 10:51.64 6
4 Hallie Searcy FR Centre 11:04.23 5
5 Haley Thompson SO DePauw 11:11.24 4
6 Tori Flowers SO DePauw 11:19.90 3
7 Margueritte Wheeler SO Centre 11:45.29 2
8 Andrea Nunez-Garcia SR DePauw 12:08.38 1
9 Nana Norimoto FR DePauw 12:11.27
10 Olivia Kelley SR Southern Ind 12:58.99
Women 5000 Meter Run
=======================================================================
Track: T 16:39.16 3/14/2003 Melissa White, Geneseo State
Meet: M 17:05.05 2/16/2008 Heather Cooksey, Southern Indiana
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kate Duty SR Southern Ind 18:52.98 10
2 Meghan Hennessey SR DePauw 19:16.90 8
3 Allyson Watson SR Southern Ind 19:18.07 6
4 Laura Neumayer JR Bellarmine 19:25.38 5
5 Whitney Liefer SO Bellarmine 19:58.04 4
6 Shelbi Dishman SR Bellarmine 20:04.58 3
7 Miranda Coats JR Southern Ind 20:24.54 2
-- Caroline Collins FR Bellarmine DNF
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
Track: T 8.63 3/1/2009 Cassandra Lloyd, Wright State
Meet: M 8.78 2/18/2012 Anna Kay James, Lincoln
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Bridgette Mangold SR Bellarmine 9.24Q 1
2 Hannah Patton SR Indianapolis 9.53Q 2
3 Olivia Stevens SR Wittenberg 9.70Q 1
4 Jasmine Stone FR Indianapolis 10.41Q 2
5 Flower Edington SO Illinois Wes 10.16Q 1
6 Kelsey Wyman FR Illinois Wes 10.73Q 2
7 Naomi Ferrell FR Centre 10.72q 1
8 Dakota Sicurella SR Thomas More 10.76q 2
9 Erin Cunningham SO Centre 11.23 1
Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
Track: T 8.63 3/1/2009 Cassandra Lloyd, Wright State
Meet: M 8.78 2/18/2012 Anna Kay James, Lincoln
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Bridgette Mangold SR Bellarmine 9.23 10
2 Hannah Patton SR Indianapolis 9.47 8
3 Olivia Stevens SR Wittenberg 9.58 6
4 Jasmine Stone FR Indianapolis 10.00 5
5 Flower Edington SO Illinois Wes 10.19 4
6 Kelsey Wyman FR Illinois Wes 10.53 3
7 Naomi Ferrell FR Centre 10.71 2
8 Dakota Sicurella SR Thomas More 10.80 1
Preliminaries
9 Erin Cunningham SO Centre
Women 4x200 Meter Relay
=======================================================================
Track: T 1:41.51 2/11/2006 Missouri Baptist University, Missouri Bapt
Meet: M 1:42.47 2/16/2008 Illinois Wesleyan, Illinois Wesleya
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Centre 'A' 2:07.66 10
Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
Track: T 3:45.01 3/15/2003 Wheaton (Mass.), Wheaton (Mass.)
Smith, Williams-Judge, Bromell, James
Meet: M 3:57.77 2/16/2008 Illinois Wesleyan, Illinois Wesleya
School Finals Points
=======================================================================
1 Centre 'A' 4:34.53 10
2 DePauw 'A' 4:34.91 8
Women Distance Medley
=======================================================================
Track: T 11:41.66 3/15/2003 Wartburg, Wartburg
Holubar, Olson, Tiernan, Buttry
Meet: M 11:57.59 2/22/2014 Lincoln (Mo.), Lincoln (Mo.
T Williams, M Thompson, W Williams, D Hylton
School Finals Points
=======================================================================
1 Centre 'A' 13:25.86 10
2 DePauw 'A' 14:05.46 8
Women High Jump
=================================================================================
Track: T 1.76m 3/14/2003 Kim Deprez, Geneseo State
Meet: M 1.68m 2/23/2002 Elizabeth Stoll, Washington
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Yashira Rhymer-Stuart JR Bellarmine 1.70mM 5-07.00 10
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75
P P P P P O O O XXX
2 Emily Winkler SR Centre 1.60m 5-03.00 8
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P O XO XO XXX
3 Jasmine Stone FR Indianapolis 1.50m 4-11.00 6
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P O O XXX
4 Bridgette Mangold SR Bellarmine 1.50m 4-11.00 5
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
O O O XXO XXX
-- Samantha Clark SO Thomas More NH
1.35
XXX
-- Halle Hughes FR Indianapolis NH
1.35 1.40 1.45
P P XXX
Women Pole Vault
=================================================================================
Track: T 4.30m 2/6/2010 Kylie Hutson, Indiana State
Meet: M 3.61m 2/18/2017 Bridgette Mangold, Bellarmine
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Taylor Singleton JR Centre 3.25m 10-08.00 10
2.50 2.65 2.80 2.90 3.10 3.25 3.40
P P P O O XO XXX
2 Jacki Schirmacher SR Illinois Wes 3.10m 10-02.00 8
2.50 2.65 2.80 2.90 3.10 3.25
P P P XO XO XXX
3 Rylie Smith SO Southern Ind 2.90m 9-06.25 6
2.50 2.65 2.80 2.90 3.10
O O O XXO XXX
Women Long Jump
=================================================================================
Track: T 5.87m 2/11/2006 Sherlonda Johnson, Wisconsin-Milwaukee
Meet: M 5.84m 2/19/2004 Pristina Jones, Unat
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Amelia Glueck SR Illinois Wes 5.39m 17-08.25 10
5.29m 5.39m 5.37m FOUL FOUL FOUL
2 Sarah McMurchie SO Bellarmine 5.07m 16-07.75 8
FOUL 5.06m 5.07m 5.01m FOUL FOUL
3 Nia Lee FR Illinois Wes 5.07m 16-07.75 6
4.93m 5.07m 4.95m FOUL FOUL FOUL
4 Rachel Osoba JR Illinois Wes 4.93m 16-02.25 5
4.75m 4.87m 4.93m FOUL FOUL FOUL
5 Margaret Cherveny SO Bellarmine 4.75m 15-07.00 4
FOUL FOUL 4.46m 4.75m 4.51m FOUL
6 Ralen Campbell FR Southern Ind 4.68m 15-04.25 3
4.63m 4.68m 4.65m FOUL 4.43m 4.42m
7 Alissa Spears FR Wittenberg 4.44m 14-07.00 2
4.35m 4.03m 4.15m 4.44m 4.38m FOUL
8 Dakota Sicurella SR Thomas More 4.25m 13-11.50 1
FOUL 4.21m 4.17m 4.13m 3.97m 4.25m
9 Samantha Clark SO Thomas More 4.19m 13-09.00
FOUL 4.19m 3.97m FOUL 3.71m 3.69m
Women Triple Jump
=================================================================================
Track: T 12.37m 3/15/2003 LaNeatra Johnson, Christopher Newport
Meet: M 11.90m 2/20/2016 Kimberley Stevens, Lindsey Wils
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Margaret Cherveny SO Bellarmine 9.85m 32-03.75 10
9.85m 9.50m 9.61m FOUL FOUL FOUL
2 Dakota Sicurella SR Thomas More 9.45m 31-00.00 8
9.19m FOUL 9.41m 9.16m 9.45m 9.35m
3 Nia Gilbert FR Wittenberg 9.13m 29-11.50 6
FOUL FOUL 8.78m FOUL 8.74m 9.13m
4 Alissa Spears FR Wittenberg 8.79m 28-10.25 5
8.75m 8.79m 8.75m FOUL FOUL FOUL
Women Shot Put
=================================================================================
Track: T 15.51m 3/15/2003 Healy Thompson, Williams
Meet: M 14.68m 2/22/2003 Cari Roush, Indianapolis
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Katie Monk JR Indianapolis 15.08mM 49-05.75 10
14.38m FOUL 15.08m FOUL FOUL 14.36m
2 Katrina Hopkins FR Indianapolis 13.29m 43-07.25 8
12.19m 12.24m 12.69m 12.27m FOUL 13.29m
3 Karly Goodman SR Illinois Wes 13.08m 42-11.00 6
13.08m FOUL FOUL FOUL 12.57m FOUL
4 Lillie Cain FR Indianapolis 12.53m 41-01.50 5
12.13m 12.35m 12.16m 12.16m 12.53m 12.02m
5 Angela Roman SO Illinois Wes 12.16m 39-10.75 4
11.39m 11.85m 11.18m 11.23m 12.16m FOUL
6 Claudia Spivey FR Spalding 10.97m 36-00.00 3
9.62m FOUL 10.97m 9.64m FOUL FOUL
7 Katie Suiters SR Spalding 10.78m 35-04.50 2
FOUL 10.78m 10.63m FOUL 10.50m 10.38m
8 Allison Gribben FR Thomas More 10.78m 35-04.50 1
10.24m 10.60m 10.39m 10.78m FOUL 10.56m
9 Aja Leachman SR Centre 10.70m 35-01.25
FOUL 10.33m 10.70m FOUL 10.27m 10.04m
10 MiKayla Talbott SO Spalding 10.37m 34-00.25
10.13m FOUL 10.37m
11 Bridgette Mangold SR Bellarmine 9.99m 32-09.50
9.78m 9.99m 9.76m
12 Hannah Eley FR Wittenberg 9.94m 32-07.50
9.85m 9.62m 9.94m
13 Alexandria Fairrow FR Wittenberg 8.92m 29-03.25
8.92m 8.89m 8.63m
14 Rebecca Kaye FR Thomas More 8.30m 27-02.75
8.02m 7.83m 8.30m
15 Olivia Stevens SR Wittenberg 8.23m 27-00.00
7.74m 7.69m 8.23m
16 Samantha Goble FR Spalding 8.15m 26-09.00
FOUL 8.15m 7.54m
17 Grace Bertram SO Centre 7.64m 25-00.75
FOUL FOUL 7.64m
18 Lexi Foreman FR Spalding 7.01m 23-00.00
6.40m 6.78m 7.01m
-- Ayana Blair FR Illinois Wes FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Taylor Bent SO Spalding FOUL
FOUL FOUL FOUL
Women Weight Throw
=================================================================================
Track: T 22.62m 2/5/2011 Felisha Johnson, Indiana Stat
Meet: M 17.94m 2/20/2016 Katie Monk, Indianapolis
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Katie Monk JR Indianapolis 19.17mM 62-10.75 10
19.14m 18.99m 19.06m FOUL 18.93m 19.17m
2 Karly Goodman SR Illinois Wes 17.61m 57-09.50 8
FOUL 15.77m FOUL 17.20m 17.41m 17.61m
3 Katrina Hopkins FR Indianapolis 16.03m 52-07.25 6
15.46m 15.33m 16.03m FOUL 15.57m 15.63m
4 Angela Roman SO Illinois Wes 14.54m 47-08.50 5
FOUL 14.54m FOUL FOUL FOUL 14.46m
5 Hannah Eley FR Wittenberg 14.47m 47-05.75 4
12.99m 14.47m 14.39m FOUL FOUL 13.46m
6 Lillie Cain FR Indianapolis 14.15m 46-05.25 3
12.87m 13.15m 13.67m 13.81m 14.07m 14.15m
7 Katie Suiters SR Spalding 13.97m 45-10.00 2
12.33m 13.43m 13.66m 13.97m 13.74m 13.87m
8 Claudia Spivey FR Spalding 13.94m 45-09.00 1
FOUL FOUL 13.94m FOUL 13.56m 13.89m
9 Emily Jonas FR Indianapolis 13.70m 44-11.50
13.67m 13.67m FOUL 13.09m 13.22m 13.70m
10 Keyara Wilson FR Indianapolis 13.21m 43-04.25
FOUL 12.42m 13.21m
11 MiKayla Talbott SO Spalding 13.11m 43-00.25
13.11m FOUL 12.20m
12 Taylor Bent SO Spalding 12.65m 41-06.00
FOUL FOUL 12.65m
13 Ayana Blair FR Illinois Wes 12.19m 40-00.00
FOUL FOUL 12.19m
14 Ally Kluender FR Bellarmine 11.60m 38-00.75
FOUL FOUL 11.60m
15 Samantha Goble FR Spalding 10.72m 35-02.00
10.72m FOUL FOUL
16 Rebecca Kaye FR Thomas More 10.43m 34-02.75
8.77m 10.43m 10.43m
17 Grace Bertram SO Centre 9.80m 32-02.00
FOUL FOUL 9.80m
18 Ashley Highfield SO Wittenberg 9.13m 29-11.50
8.02m 9.13m FOUL
19 Allison Gribben FR Thomas More 8.35m 27-04.75
FOUL 8.29m 8.35m
20 Lexi Foreman FR Spalding 5.71m 18-09.00
5.20m FOUL 5.71m
-- Aja Leachman SR Centre FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Anissa Dann SR Wittenberg FOUL
FOUL FOUL FOUL
Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
1) Illinois Wesleyan 130 2) Wittenberg 88
3) Southern Indiana 86 4) Centre 81
5) Bellarmine 77 6) Indianapolis 63
7) DePauw 41 8) Thomas More 28
9) Spalding 8
Like·Comment·Share·E-mail·3471 views
History for DePauw Indoor Classic
Show 5 more
|